İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUBİTAK İle Eğitimde İşbirliği Protokolü

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi'nin yürüttüğü "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında ilçemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Okul Koordinatörleri toplantısı yapıldı.
TUBİTAK İle Eğitimde İşbirliği Protokolü

Sancaktepe Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılan toplantıya  Strateji geliştirme şube müdürü Murat ŞİT başkanlık etti. Proje Tabanlı Öğrenmenin öneminin vurgulandığı toplantıda, öğrencinin aktif katılımını teşvik eden, üst düzey bilişsel aktiviteleri destekleyen, çok çeşitli araç ve kaynak kullanımını gerektiren; akademik sosyal ve hayat becerilerini birlikte ele alan ve teknoloji kullanımını gerektiren bilimsel faaliyetlerin öğrenci merkezli kazanımlarına dikkat çekildi.

Toplantıda ayrıca 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarlarına katılan öğrencilerin  "2204/A-B Araştırma Projeleri" yarışmasına yönlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiği belirtildi.

Detaylı Bilgi ve TUBİTAK bağlantısı için tıklayınız.

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.