İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kardeş Okul Projesi İle Öğrencilerimiz Bosna-Hersek de

 "Yeryüzünün öğretmeni olabilmek için gökyüzünün öğrencisi olmak lazım." Aliya İzzetbegoviç
Kardeş Okul Projesi İle Öğrencilerimiz Bosna-Hersek de

"Kardeş Okul Projesi"  ile üye ülke öğrenci ve öğretmenlerinin yapacakları karşılıklı ziyaretlerle hem kardeşlik ve dostluğun pekiştirilmesinin hem de eğitim alanlarındaki bilgi ve birikimlerin paylaşılarak ülkelerin eğitim sistemine katkı sağlanması amaçlanmıştır. Bu kapsamında Sancaktepe Şehit Semih Özcan Ortaokulu, Bosna- Hersek Tuzla Kantonu'nda bulunan Osnovna Skola Mejdan ile "Kardeş Okul Protokolü" başlatmıştır.

Proje kapsamında kardeş okulumuz Osnovna Skola Mejdan Okul  Müdürü Sanela JAGANJAC ile birlikte 10 öğrenci ve 10 öğretmen okulumuzu ziyaret etmiştir.

Projenin ikinci aşamasında ise karşılıklılık ilkesi esasına göre,  8 öğretmen ve 3 öğrencimiz ile kardeş okulumuz olan Osnovna Skola Mejdan'a bir ziyarette Sancaktepe Şehit Semih Özcan Ortaokulundan gerçekleşmiştir. Farklı bir ülkenin eğitim sistemini yakından gözlemleme imkânının yakalandığı ziyaret süresince eğitim ve kültürel anlamda bilgi alışverişinde bulunan öğretmen ve öğrencilerimiz bunun yanı sıra hazırlanılan program çerçevesinde gezilerde bulunarak Bosna-Hersek'i daha iyi tanıma fırsatı yakalamışlardır.

Projenin üçüncü aşaması olarak ise Osnovna Skola Mejdan, 15 öğrenci ve 10 öğretmen ile okulumuza bir ziyaret gerçekleştirdiler. Bu zaman sürecinde okulumuzda eğitim-öğretim ortamlarında bulunup öğrenci ve öğretmenlerimizle deneyim paylaşımında bulunmuş olan misafirlerimiz, proje yürütme kurulundaki öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz eşliğinde ilimizde sosyal, kültürel ve tarihi geziler yapmışlardır.

20-12-201920-12-201920-12-201920-12-201920-12-2019

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.