İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İşten Artmaz, Dişten Artar - Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale Bağce Özbaş ve Şube Müdürümüz Sayın Murat Şit'in katılımlarıyla,  Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu'nda ,Tutum ,Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri ve Sıfır Atık projeleri kapsamında, veliler arası" Bayat Ekmek Değerlendirme Yarışması" düzenlenmiştir.
İşten Artmaz, Dişten Artar - Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası

 

Bu yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında olan Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası ilçemiz okullarında; tutumlu olmanın ve yerli üretimin ve yerli tüketimin ülkemiz geleceği için öneminin ve farkındalığının artrırılması amacıyla farklı etkinliklerle kutlanmıştır.

Bayat Ekmekten Taze Lezzetler

Eğitim camiasının en önemli paydaşı olan velilerimizin bilinçli olmasının, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesindeki değeri göz ardı edilemez.

Bu düşünceyle yola çıkan okul öğretmenlerinden Tuğba ÖZTÜRK ve Hakan ÖZER'in birlikte yürüttüğü projede "Bayat ekmekten taze lezzetler" sloganıyla ekmek israfına karşı  farkındalık oluşturulmuştur.

15 velinin katıldığı ve keyifli dakikaların yaşandığı yarışmada jüri heyeti yemekleri;sunum,lezzet,uygulanabilirlik, özgünlük, pişmişlik kriterleri ile değerlendirdi. Jürinin değerlendirmesi sonucunda  dereceye giren velilerimize küçük ev aletleri hediye edilirken, tüm katılımcılara katılım belgesi ve madalya verildi.

20-12-201920-12-201920-12-201920-12-2019

 

 

 

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.