İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Yapımı Tamamlanan Okulların Toplu Açılış Töreni

İlçemizde Yapımı Tamamlanan Okulların Toplu Açılış Töreni

İlçemizde yapımı tamamlanan İSO 100. Yıl Ortaokulu, Mavi Kuş Anaokulu, Ortadağ Ortaokulu ve Şehit Emre Baysal Lisesi'nin de açılış töreni Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN'in teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Tören programına İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa KAYA, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma DÖĞÜCÜ, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri KABAKTEPE, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal BAHÇIVAN ve İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hale BAĞCE ÖZBAŞ, protokol üyeleri, öğrenci, öğretmen ve vatandaşlar katıldı.

Toplu açılış töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın her yıl Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütçesi içerisinden en fazla payı eğitime ayırdığını söyledi. Millî Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız bize diyor ki okul yapın. Para veriyor. Biz de okul yapmak istiyoruz. Gidiyoruz belediye başkanımıza, belediye başkanımız diyor ki bizde arsa yok. Bir belediye başkanımız ise var, okulunuzu yapın diyor. Siz olsanız nereye okul yaparsınız. Belediye başkanınız size bu anlamda kolaylık gösteriyorsa siyaset size bu anlamda yardımcı oluyorsa oraya okul yaparsınız. Oraya yatırım yaparsınız. O yüzden biz Millî Eğitim Bakanlığı olarak bize arsa üretmek, üretilen arsaların imar problemi, mülkiyet problemini çözmek konusunda okullarımızın bakım onarımıyla ilgili olarak bizimle yardımlaşan belediyeleri çok seviyoruz. Üçüncü paydaşımız da var. O da hayırsever iş adamlarımız. İstanbul Sanayi Odası'yla benim daha önce müsteşarlığım döneminden başlayan, meslek liseleri üzerinden çok ciddi bir çalışma prosesimiz zaten var. Sadece İstanbul Sanayi Odası değil, Türkiye'deki bütün meslek odalarını bizimle bu anlamda paydaş olmaya davet ediyoruz."

Eğitim hayatının ilk olarak ailede başladığının altını çizen Bakan TEKİN özetle şunları söyledi:

"Sevgili ailelerimize bazı şeyler söylemek istiyorum. Sevgili ebeveynler, kardeşlerimiz, dostlarımız. Sizden istirhamım şu, biz bakın burada anaokulu yazıyor. Yani kabaca 36 aydan sonraki çocuklarımız eğitim görüyor. Nasıl siz okulları, çocuklarınıza okul bittikten sonra iyi bir eğitim verdi ya da vermedi diye tartışıyorsanız. 36 aylık veya 48 aylık küçücük çocuklarımız bize geldiğinde şöyle diyoruz, ailesinden iyi bir eğitim almış ya da ailede elde edilmesi gereken kazanımları elde edilmiş. Dolayısıyla biz de size karne veriyoruz, bilmiş olunuz. Hep beraber çocuklarımızın geleceğini düşünmek istiyorsak önce eğitim ortamının eğitim sürecinin evden sizin kucağınızda, sizin sofranızda, sizin oturduğunuz mekanlarda başladığını lütfen bilin."

Toplu açılış töreninde konuşmasını yapan İSO Başkanı Erdal BAHÇIVAN, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutladıktan sonra, Cumhuriyetimizin 'İkinci Yüzyılı'nın ilk gününde aralarında İstanbul Sanayi Odası Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Anaokulu'nun da bulunduğu okulların açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Eğitime dair bütünsel bir bakışa sahip olmanın bir gereği olarak okul öncesi anaokulu eğitimine kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını dile getiren Bahçıvan, "İşte bu kapsamda, İstanbul Valiliği'nin '500 Anaokulu Hedefi' Projesi'nde ivedilikle yerimizi aldık. Biz bu projeyi, çocukların nitelikli okul öncesi eğitime erişimde eşit fırsatlara sahip olmaları noktasında anlamlı bir adım olarak gördük. Cumhuriyetimiz'in 'İkinci Yüzyılı'nın bu çok anlamlı ilk gününde yeri gelmişken ifade etmek isterim ki cumhuriyet eğitim demek, cumhuriyet çocuk demek, cumhuriyet gelecek demek." diye konuştu.

 01-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-2023

Abdurrahmangazi Mah. Şehit Hasan Genç Sok. No 8 / 2 34887 Sancaktepe / İSTANBUL - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16 / 0216 622 73 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.