İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hale BAĞCE ÖZBAŞ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hale BAĞCE ÖZBAŞ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milletçe kurduğumuz en güzel cümle, gördüğümüz en tatlı düş, diktiğimiz en verimli fidandır cumhuriyet. Bağımsızlık uğruna verilen topyekûn mücadelenin meyvesi olan cumhuriyet, bu toprakların süsüdür. Ve bugün çocukların, gençlerin, yaşlıların ellerindeki bayraklarla cumhuriyetin kanatlarında bir yüzyıl daha büyüyecek kırmızı beyaz Türkiye hepimizin yegâne yuvasıdır... 

 

Aziz milletimiz gücünü ait olduğu asil geçmişten alarak atiye uzanan çınar misali gökleri kucaklamakta; Cahit Arflardan Aziz Sancarlara, Nuri Demirağlardan Selçuk Bayraktarlara terakki yolculuğunu sürdürmektedir.

 

Cumhuriyetimizin 100. yılında eğitim camiası olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz." sözünü şiar edinerek çağın gerektirdiği her alanda öğrencilerimizi donatmaya; ilim ve irfan sahibi, ahlaklı, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz. 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, millî mücadele günlerinde şehadete ermiş aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnetle ve saygıyla anıyorum. Dünün, bugünün ve güçlü yarınların Türkiye'sinde yüzyıllarca kutlanacak Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.

 

Hale BAĞCE ÖZBAŞ

Sancaktepe İlçe Millî Eğitim Müdürü

Abdurrahmangazi Mah. Şehit Hasan Genç Sok. No 8 / 2 34887 Sancaktepe / İSTANBUL - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16 / 0216 622 73 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.