İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUYAP Fuarı´nda Yoğun İlgi Gören Eğitimde FATİH Projesi 20 Kasım 2016 Tarihine Kadar Ziyaretçilerini Kabul Ediyor...

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Tüyap Kitap Fuarı’nda, Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı´nın (EBA) tanıtımını yaptı. 
TUYAP Fuarı´nda Yoğun İlgi Gören Eğitimde FATİH Projesi 20 Kasım 2016 Tarihine Kadar Ziyaretçilerini Kabul Ediyor...

Bu yıl 35. kez düzenlenen İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’na yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katıldı. Fuarda Millî Eğitim Bakanlığını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü temsil etti. Standında Eğitimde FATİH Projesi ve EBA’nın tanıtımları yapıldı.

Fuar´da, Eğitimde FATİH Projesi Uygulama Sınıfı´nda yapılan etkinlikler dikkat çekti. Eğitimde FATİH Projesi Sınıfı ile okullarda gerçekleştirilen proje uygulamaları tanıtıldı. Etkileşimli tahta ve tabletlerin sınıf içerisinde nasıl kullanıldığı öğrencilerin de katılımıyla anlatıldı. Ayrıca standı ziyaret eden öğrencilere yönelik bilgi yarışmaları düzenlenirken, katılımcı öğrencilere hediyeler verildi.

Bu sene bir farklı olarak Millî Eğitim Bakanlığı standında Eğitim Araçları ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen 2023 Yayım Projesi kapsamında MEB Kültür Yayınları´ndan çıkan 18 adet kitabın tanıtım ve satışı da yapılıyor. Öğretmen, öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği fuar 20 Kasıma kadar devam edecek.

Teknoloji ve Eğitim Fuarı
Eğitim Teknolojileri Derneği (EĞİTEKDER) tarafından organize edilen Teknoloji ve Eğitim Fuarı’na (TEF) Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 11 – 13 Kasım tarihleri arasında Eğitimde FATİH Projesi standı ile katıldı. Fuarın açılışı, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve YEĞİTEK İletişim Dairesi Başkanı Muhammed Sadık Arslan’ın katılımlarıyla gerçekleşti. 

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Teknoloji ve Eğitim Fuarı´na, eğitim teknolojileri alanında etkin özel ve resmi kurumlar teknoloji ve eğitime yönelik çalışmaları ile katıldı. Fuarda stant ve etkinlik sunumlarının yanı sıra 78 farklı konuşma ve 12 panel programı 7 ayrı salonda gerçekleştirildi.Bu oturumlarda STEM, Robotik ve Eğitimde İnovasyon öne çıkan konular oldu. Bu alanlarda ayrıca öğrenci stantları kurularak sunum ve poster çalışmaları yapma imkanı sunuldu.

Kaynak:www.meb.gov.tr

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.