İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Şehitlere Saygı, Askerimize Moral Etkinliği"

İlçemiz Halime Hatun İlkokulunda 6 Mart 2020 Cuma günü "Şehitlere Saygı, Askerimize Moral" etkinliği düzenlendi. Etkinlikte okulumuz öğretmen, öğrenci ve velileri evlerinden getirdikleri ay yıldız bayraklarla İstiklal Marşı törenine katıldılar. 


Milli duygularımızın pekiştirilmesi, milli birlik ve beraberlik bilinci oluşturulması adına oldukça önemli olan programda Halime Hatun İlkokulu Müdürü Gani ÖZBEK konuşmasında kısaca şunları söyledi: "Tarih sahnesine çıktığı ilk andan itibaren dünyaya barışı, huzuru ve adaleti sağlamayı kendisine misyon edinmiş bir milletin mensuplarıyız. Geçmiş yıllar, asırlar göstermiştir ki Türkler, nerede bir mazlum, yardıma muhtaç bir topluluk görse elindeki tüm imkanları kullanarak yardıma koşmuştur. Günümüze geldiğimizde de sınırlarımızda cereyan eden üzücü hadiselere tüm ülkeler arkasını dönerken, bizler en başından itibaren mazlumun yanında yer aldık, sessiz kalmadık. Devletimiz her türlü imkanını kullanarak, halkımız ekmeğini bölüşerek kardeşlerine sahip çıkmış, çaresiz kalmış bir milleti zalimin kucağına itmemiştir. Bu süreç zarfında hiç düşünmeden canını ortaya koyan şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum."

Okul Müdürünün konuşmasıyla birlikte öğrenci ve veliler "Şehitler Ölmez" "En Büyük Asker Bizim Asker" diyerek askerimizin, devletimizin yanında olduğunu coşkulu bir şekilde dile getirdiler. 

İstiklal Marşının okunmasıyla sona eren bu güzel etkinliği düzenleyen Halime Hatun İlkokulu idarecilerine, öğretmenlerine, katılım sağlayan tüm veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

 

10-03-202010-03-202010-03-202010-03-2020

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.