İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce ÖZBAŞ Ana Okulları ve İlkokul 1. Sınıflar için Yüz Yüze Eğitim Ders Zilini Çaldı

Sancaktepe okullarımız uyum eğitimine başladı, ilk ders zilleri çalındı.
Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce ÖZBAŞ Ana Okulları ve İlkokul 1. Sınıflar için Yüz Yüze Eğitim Ders Zilini Çaldı

Okul öncesi eğitim kurumlarında ve İlkokul 1. sınıflarda uyum eğitimi başladı. İlçemizdeki öğrencileri ve ailelerini okul heyecanı sararken Milli Eğitim Müdürümüz Hale Bağce ÖZBAŞ öğrencileri ilk günlerinde ziyaret etti.


Koronavirüs tedbirleri kapsamında açılan okullarımızdan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu, Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu, Ş. Er Hasan Genç İlkokulu ve Öğretmen Sezai Acartürk Anaokulunu ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce ÖZBAŞ, yaşasın okulumuz diyerek, okullarına neşeyle koşan öğrencilerimizin, yüz yüze eğitimlerinin ilk gün sevinçlerine ortak oldu. 


21 Eylül Pazartesi günü gerçekleşen ziyaretlerde Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, İl Milli Eğitim Mdr. Yrd. Burhan Çağrı Yıldırım ve Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce ÖZBAŞ il beraber ders zilini çaldılar.


Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce ÖZBAŞ ve protokolün ilk ders zilini çalmasıyla 2020-2021 eğitim-öğretim yılı başladı. Sınıfları, okulu ve bahçeyi gezen Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş öğrencilerle bir süre sohbet etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce ÖZBAŞ, öğrencilerin heyecanını paylaştı. Sağlıklı bir eğitim öğretim yılı temennisinde bulunarak öğrencilere başarılar diledi.


Ziyaretler sırasında öğretmenlerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce ÖZBAŞ, öğretmenlere çabalarından dolayı teşekkür etti. Öğretmenlerle yüz yüze eğitimin önemi hakkında sohbet edip sağlıklı ve başarı dolu bir eğitim öğretim dönemi geçirmelerini diledi.

 

Tüm Okullarda Koronovirüs Tedbirleri Alındı


Koronavirüs tedbirleri kapsamında öğrenciler okula alınırken aileler okul dışında bekledi. Öğrenciler, sosyal mesafe kuralına göre sınıflara yerleştirildi. 

 

Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar uyum programı etkinliklerinde, çocuklar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilecek. Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygılardan kurtulma gibi etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve çalışanları tanımalarına yönelik etkinlikler düzenlenecek.


Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde bugün başlatıldı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı.


21-09-202021-09-202021-09-202021-09-202021-09-2020

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.