İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sahne Senin Öğretmenim

"Sahne Senin Öğretmenim" isimli projemiz kapsamında ilçemizde görev yapan öğretmenlerden oluşan müzik korosu, tiyatro ve halk oyunları ekibimizin gösterisi Kaymakamımız Sn. Adnan ÇAKIROĞLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hüseyin AYDOĞDU'nun teşrifleriyle Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Sahne Senin Öğretmenim

Sanat Varsa Hayat Var

 

Türk Dil Kurumunda ''Bir duygu, tasarı, güzellik vb.nin anlatımında kullanılan yöntemlerin tamamı veya bu anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılıktır" olarak tanımını bulan sanat, hayatımızın birçok alanının vazgeçilmez tamamlayıcısıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kültür ve sanatın, yaratıcılığın önemini anlatmak hedefiyle yol çıktığımız bu projede; öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin yüreklerine dokunduk. Hayatlarına farklı renkler katarak, sanatın birçok çeşidiyle karşılaşmalarını sağladık.

 

Sanat Varsa Millet Var

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün sanat ve sanatçılar hakkında takdir ve teşvik edici sözleri, birkaç kelime ile kültür ve sanatın bir ulusun gelişmesinde ve kalıcılığında aldığı rolün önemini bizlere anlatmaktadır.

"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

"Hepiniz mebus olabilirsiniz, vekil olabilirsiniz, hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat bir sanatkâr olamazsınız."

"Bir millet, sanat ve sanatkârdan mahrum ise tam bir hayata malik olamaz."

 

 

"Sahne Senin Öğretmenim" projesinde görev alan ve programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

01-07-201901-07-201901-07-201901-07-201901-07-201910-07-2019

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.