İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Better Electro World" Projesi Kapanış Programı

İlçemiz okullarından Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin geliştirdiği ve AB Erasmus+ Programı kapsamında kabul edilerek koordinatörlüğünü yürüttüğü, 2017 yılında başlayan, 5 ülkenin (Türkiye, İspanya , Fransa , Portekiz, Slovenya) dahil olduğu AB Erasmus+  ´´BETTER ELECTRO WORLD´´ isimli projenin kapanış programı, projedeki ülke temsilcilerinin katılımıyla Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
"Better Electro World" Projesi Kapanış Programı

Projenin ana teması " Öğrenmek için öğret "

Ana teması ´´ Öğrenmek İçin Öğret´´ olan proje,  her ne kadar elektrik alanı  öğretmen ve öğrencilerini kapsasa da genel anlamda eğitimin bütün alanlarında kullanılabilecek bir fikir olarak 2 yıl süresince 5 ülke okullarında uygulanarak, sonuçları izlenecekti

Toplantılarda katılımcı öğretmenler ülkelerin genel ve mesleki eğitim sistemleri, müfredat programları, rehberlik hizmetleri, staj programları, okulların yönetim uygulamalarını karşılaştırmalı olarak inceleyecek olup, öğrenciler de atölyelerde mesleki eğitimlere katılacaklardı.

 

Bu sayede ülkeler arasında bilim ve teknoloji transferi, kültür etkileşimi, yabancı dilin gelişimi, iyi örneklerin paylaşımı ve transferi hedeflenmekte idi.

 

Başarı Tesadüf Değildir

Büyük bir başarıya imza atan ve kapanış programında katılımcılarına plaket takdiminin yapıldığı bu projenin 2 yıl süresince uygulanmasında emeği geçen Samandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

30-04-201930-04-2019

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.