İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Önce Sağlık ve Güvenlik

Okul ve kurumlardaki işveren vekillerine yönelik sene başı bilgilendirme ve rehberlik toplantısı, Müdürlüğümüz İşveren Vekili Şube Müdürümüz Sn. Yalçın AKGÜL başkanlığında ve İş Sağlığı ve Güvenliği Büro Yöneticisi Devrim TÜRKOĞLU koordinesinde Osmangazi İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.
Önce Sağlık ve Güvenlik

 İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda söylenen "Risk ve tehlikeler bilinince, önlenebilir veya uygun önlemlerle en aza indirgenebilir." cümlesi, çocuk ve gençlerimizin eğitim aldığı okullarımız için de geçerlidir. Büyüme ve ergenlik çağındaki öğrencilerin bulunduğu okul ortamları hijyen, sağlık ve güvenlikle ilgili tüm konularda çokça özen gerektirmektedir.

İdareciler, öğretmenler, diğer çalışanlar ve öğrencilerin her birinin okul içindeki sağlık ve güvenliği sağlamak yönünde ayrı görev ve sorumlulukları vardır. Amaç, bu görev ve sorumlulukların gereği olarak beklenmeyen ve istenmeyen kaza ve olayları önlemeye yetecek ölçüde tedbirlerin bulunup bulunmadığını tespit etmek ve hangi konularda iyileştirmeler gerekiyorsa gerekli işlem ve tedbirleri buna göre uygulamaya koymaktır.

Yapılan toplantı ile tüm okul ve kurumlarımız, iş sağlığı ve güvenliği konusunda yıl boyunca alacağı tedbirler, yapılacak iş ve işlemler hakkında detaylıca bilgilendirilmiştir.

Toplantıya ayrıca Sancaktepe İlçe Sağlık Müdürlüğünden Sebahat TİMUR ve Dr. Fatma ÇÖMEZ, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden Gıda Mühendisi Sema AYGÜN katılım sağlayarak, okul sağlığı ve gıda denetimleri hakkında da idarecilerimizi bilgilendirmişlerdir.

09-09-2019

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.