İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Güvenli Eğitim

2019 - 2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güvenlik Değerlendirme Toplantısı, Kaymakamımız Sn. Adnan ÇAKIROĞLU başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hale BAĞCE ÖZBAŞ'ın katılımı ile 05.09.2019 tarihinde Özel Bilfen Okulları konferans salonunda gerçekleşti.
Okullarda Güvenli Eğitim

Gerçekleştirilen toplantıya ayrıca İlçe Yazı İşleri Müdürü Günnur SAVAŞ, İlçe Emniyet Müdür Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Murat DOĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Çocuk Büro Amiri, Okul Müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.


Öğrenci ve velilerinin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlen toplantıda konuşan Sancaktepe Kaymakamı Sn. Adnan ÇAKIROĞLU, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde öğrencilerin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okul içi ve çevrelerinde gereken her türlü tedbirin alınacağını söyledi.


Kaymakam Adnan ÇAKIROĞLU, ilçedeki bütün kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının, okulların, öğretmen ve idarecilerin, velilerin hep birlikte hareket ederek okulların güvenliğinin yanı sıra geleceğin teminatı çocukların başarılı eğitim öğretim yılı geçirmelerini sağlamayı hedeflediklerini anlattı.


Toplantıda İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen   okullarda ve çevresinde alınacak tedbirlere ilişkin yazı gereği;  öncelik dereceli okullar başta olmak üzere okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okullarda kurulan güvenlik kameralarının çalışabilirliğinin kontrol edilmesi ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonunun tamamlanması, diğer okullarda ise KGYS'ye entegre şartı aranmaksızın öncelik derecelerine ayrılan okullardan başlanarak okul güvenlik kamera sistemlerinin tamamlanması, çocuklarımızın servislerle güvenli bir şekilde taşınmasına yönelik tedbirlerin alınması ve denetlenmesi, okulların bulunduğu yerlerde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusu başta olmak üzere açık sigara satışının önlenmesi, okul çevrelerinde bulunan internet cafe vb. yerlerin denetlenmesi, özellikle okul çevrelerinde metruk statüsünde olduğu tespit edilen binalara ilişkin alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi konuları ele alındı.


Toplantının sonunda Kaymakamımız ÇAKIROĞLU, 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulunarak, tüm öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi.

 

09-09-201909-09-2019

 

 

 

Kaynak:www.sancaktepe.gov.tr

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.