İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Arası Mangala Turnuvası

İlçemizde Etnospor kapsamında düzenlenen Mangala Turnuvasına 7 ilkokul, 10 ortaokul ve imam hatip ortaokulu olmak üzere 17 okuldan toplamda 60’a yakın öğrenci katıldı. Mangala Turnuvası 6 Nisan Cuma günü İlçemiz Özel Yenidoğu Ortaokulu spor salonunda gerçekleşti. Saat 10.00’da başlayan Turnuvayı Etnospor bünyesindeki hakemler komitesi yönetti. Etnospor bünyesindeki hakemlerin yönettiği Mangala Turnuvasında ilkokul erkekler, ilkokul kızlar, ortaokul erkekler ve ortaokul kızlar şeklinde 4 ayrı kategoride kıyasıya yarışan öğrencilerden dereceye girenlere ödülleri verildi. Yapılan ödül töreni öncesinde salona ve yarışan öğrencilere kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ŞİT, Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın bu mutlu gönlerinde yanlarında olmaktan memnuniyet duyuyorum diyerek, öğrencileri tebrik etti. Yarışmada emeği geçen hakem heyetine ve öğretmenlere teşekkür etti.   ŞİT; çocuklarımızla ilgilenmemiz lazım, biz ilgilenmezsek başkaları ilgilenir.    ŞİT, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amaçlarının öğrencileri gençleri yarıştırmaktan ziyade yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlamak olduğunu söyleyerek, sporu tabana yaymak istediklerini ifade etti.  Çocuklarımızı takip etmeliyiz. Bu tür yarışmalarla, turnuvalarla onlarla ilgilenmemiz lazım. Biz ilgilenmezsek başkaları ilgilenir. Biz sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkar. Çünkü metropol bir şehirdeyiz. Her türden insanın ve grupların bulunduğu bir şehirde yaşıyoruz, diyen Şube Müdürü ŞİT, Devletimizin tüm imkânlarını gözümüzün nuru geleceğimizin teminatı bu çocuklarımız için harcayacağız.  Gençlerimizi sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerin içine katarak ellerinden tutmaya devam edeceğiz. Ve bu tür faaliyetlerimiz de artarak devam edecektir, dedi.   Murat ŞİT, 2017/2018 yılının Ülkemizde ve İlçemizde bağımlılıkla mücadele yılı ilan edildiğini hatırlatarak, çağımızın hastalığı olan internet bağımlılığından bir nebzede olsa onları kurtarmak istiyoruz. İnternet bağımlılığı dolayısı ile gerek sınıfta ders ortamında gerekse herhangi bir meselede zihnen yoğunlaşamayan-odaklanamayan çocuklarımızın bu tür odaklanma merkezli oyunlarla yoğunlaşabilmelerini sağlamak istiyoruz, dedi.   Yapılan ödül töreni ile dereceye giren öğrenciler ödüllerini protokol üyelerinin ellerinden aldı.  Çekilen hatıra fotoğrafları ile düzenlenen mangala oyunu turnuvası sona erdi.
Okullar Arası Mangala Turnuvası

12-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-2018

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.