İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Kantinlerinde Hijyen

Milli Eğitim Bakanlığı´nın “Okul Kantinlerinde Satılacak Gıdalar ve Eğitim Kurumlarındaki Gıda İşletmelerinin Hijyen Yönünden Denetlenmesi” Genelgesi çalışmaları ilçemizde başlamıştır.
Okul Kantinlerinde Hijyen

Genelgenin Amacı

Genelge ile öğrenci, kursiyer ve çalışanlara, sağlıklı beslenme ortamları oluşturulması, yeterli ve dengeli beslenmenin teşvik edilmesi ile doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılması, güvenilir gıdaya erişim sağlanarak olabilecek gıda zehirlenmeleri, bulaşıcı hastalıklar ile yetersiz ve dengesiz beslenmeye bağlı hastalıkların önlenmesi (obezite, diyabet, kalp damar hastalıkları vb.) amaç edinilmiştir.

Biz Neler Yapıyoruz?

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak genelge gereği oluşturulan komisyonlarla ilçemizdeki tüm okulların denetimlerinin yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda, Kaymakamımız Sn.Adnan ÇAKIROĞLU başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hüseyin AYDOĞDU ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sn. Sani GÜNDOĞDU’nun katılımıyla denetimlerimizin ilki Osmangazi İlkokulu´nda gerçekleştirilmiştir. 

Hayatımızın her alanında önemli bir yere sahip olan hijyenin ve sağlıklı beslenmenin sağlanabilmesi ve en büyük değerimiz olan öğrencilerimizin olumsuz koşullardan korunabilmesi için komsiyonlarımızın denetimleri aralıksız olarak devam edecektir.

 

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.