İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizden Müsabakalarda Büyük Başarılar

İlimizde düzenlenen çeşitli spor müsabakalarında öğrencilerimiz dereceye girerek gururumuz olmuşlardır.
Öğrencilerimizden Müsabakalarda Büyük Başarılar

Sporun önemi

Müsbet ilimlerin temeline dayanan, güzel sanatları seven, fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan bahtiyar, kuvvetli bir nesil yetiştirmek siyasetimizin açık gayesidir.- Mustafa Kemal ATATÜRK 

Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, sözleriyle sportif faaliyetlerin, sporcu disiplininin bir ulusun gelişiminde sahip olduğu yerin önemine birçok merciide değinmiştir. 

Spor yapmak, fiziksel aktivitelerde bulunmak, çocuklarımızın sağlıklı büyüme ve gelişmesinde çok önemli bir katkı sağlar. Sadece fiziksel anlamda değil, aynı zamanda ruhsal, bilişsel, sosyal ve kişisel gelişiminde de önemli bir rol oynar.

 

Öğrenci başarılarımız devam ediyor

Öğrencilerimizden başarı haberleri gelmeye devam ederken, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale BAĞCE ÖZBAŞ, "Sporun değerini ve önemini bilen, bilinçli nesiller yetiştirmek gayesiyle, öğrencilerimizin tüm sprotif faaliyetlerde bulunması bizlerin birincil görevleri arasındadır. Öğrencilerimize her zaman destek vermeye hazırız." diyerek öğrencilerimizin ve okul idarelerinin yanında bulunduğunu ifade etmiştir.

İlimizde düzenlenen "Yıldız Erkekler Bilek Güreşi" müsabakalarında Sultan II. Abdulhamid Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Mustafa Tarık CENAN İstanbul ikincisi olmuştur. 

İlimizde düzenlenen "Yıldız Kızlar Bilek Güreşi" müsabakalarında Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Öğrencisi Burcu BAYBURT İstanbul birincisi olmuştur. 

Nermin Ahmet Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencimiz Hayrunnisa GÜRBÜZ, MEB Okullar Arası Tekvando Turnuvası'nda İstanbul Şampiyonu olmuş ve Uluslararası Türkiye Tekvando Turnuvasında da 3. olarak bizleri gururlandırmıştır. 

Wushu Kungfu'da Türkiye Birinciliği ve Avrupa 3.lüğü

3-13 Şubat tarihleri arasında Antalya'da yapılan Wushu Kungfu Türkiye Şampiyonasında Nermin Ahmet Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Azra YÖNDEM 56 Kg'da Türkiye Şampiyonu olmuştur.Daha önce ki başarılar şunlardır.

1-   2017  yılı Wshu Kungfu Avrupa Şampiyonu

2-  2018  yılı Muay Thai Avrupa 2.si ,

Wushu Kungfu Avrupa kupası 2.si,

Muay Thai Türkiye 2.si

Wushu Türkiye 2.si

3- 2019 yılı  Muay Thai Avrupa Kupası 3.sü

    Wushu Kungfu  Türkiye 3.sü

4- Ayrıca 2020 yılında  Muay Thai Avrupa 3.sü olmuştur.

 

Taekwondo'da Türkiye Birinciliği

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun düzenlediği, 7. Uluslarası Açık Taekwondo Turnuvası'nda, İbni Sina Ortaokulu öğrencimiz Rüya DİLER, Türkiye 1. si olmuştur ve ülkemizi Isveç'te temsil edecektir.

 

Bizleri başarılarıyla gururlandıran tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

18-02-202018-02-202018-02-202018-02-202018-02-202019-02-202019-02-2020

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.