İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Güreşcilerimiz Polonyada Takım Halinde Şampiyon Oldu

Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı, Polonya'da düzenlenen Uluslararası Ziolkowski Pytlasinski Poland Open Güreş Turnuvası'nda 4 altın, 3 gümüş, 7 bronz madalya kazanarak takım halinde şampiyon oldu. İlçemiz öğretmenlerinden Fırat BİNİCİ ve Servet ÇOŞKUN'u başarılarından dolayı tebrik ederiz.
Milli Güreşcilerimiz Polonyada Takım Halinde Şampiyon Oldu

Polonya'da düzenlenen Uluslararası Pytlasinski Grekoromen Güreş Turnuvasında milli takımımız toplam 34 madalya kazandı. Son gün müsabakalarında güreşçilerimiz 3 Altın 1 GÜMÜŞ 4 Bronz Madalyanın sahibi oldular.
87 kg Doğan GÖKTAŞ finalde Polonyalı rakibini (8-0) sayı tuşuyla yendi ve 1.ci oldu.
Aynı sıklette Ali CENGİZ ise Estonyalı rakibini sayı tuşuyla yenerek BRONZ MADALYA kazandı.
130 kg Hamza BAKIR da finalde Dünya Şampiyonu Estonyalı Heiki Nabi'yi üstün bir güreşle (4-0)yenerek 1.ci olarak Altın Madalya kazandı.
Bu sıklette Osman Yıldırım Estonyalı Nabi'ye (2-1) yenilmiş Polonyalı rakibini sayı tuşuyla yenerek BRONZ MADALYA kazandı.
72 kg Cengiz ARSLAN tüm rakiplerini yenerek Altın Madalya kazandı.
Ahmet YILMAZ ise Polonyalı rakibini yendi ve BRONZ MADALYA kazandı.
97 kg Süleyman DEMİRCİ finalde Avrupa Şampiyonu Fransız Noumi Melanin'e (1-1) son puan ile kaybetti ve GÜMÜŞ MADALYA kazandı Bu sıklette Doğan Yılmaz da BRONZ MADALYA kazandı.
Grekoromende 2 Altın 2 Gümüş 3 Bronz madalya kazanmıştık.
Böylece Pytlasinski Turnuvasında Grekoromende Türkiye 5 Altın 3 Gümüş 7 Bronz toplam 15 Madalya kazanarak takım sıralamasında evsahibi Polonya'nın ardından 2.ci oldu.
Polonya'da güreşçilerimiz üç stilde toplamda 10 Altın 6 Gümüş 18 Bronz Toplam 34 Madalya ile büyük bir başarı kazandılar.
Polonya ZIOLKOWKSKI Poland Open Turnuvasında Türkiye;
Serbest Stilde:
4 Altın
3 Gümüş
7 Bronz
14 Madalya ile
Takım Şampiyonu,
Kadınlarda:
1 Altın
4 Bronz
5 Madalya ile
Takım olarak 3.cü olmuştur.

 

Kaynak:www.tgf.gov.tr

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.