İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale BAĞCE ÖZBAŞ'ın Nevruz Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale BAĞCE ÖZBAŞ,  Nevruz Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale BAĞCE ÖZBAŞ'ın Nevruz Bayramı Mesajı

Düşen cemreler ve açan çiçekler ile birlikte baharı müjdeleyen Nevruz, kardeşliğin, dayanışmanın, doğa sevgisi ve yaşama sevincinin sembolüdür.

Bolluk ve bereketin sembolü olan Nevruz, insanlar arasındaki sevgiyi kuvvetlendiren, kardeşçe kucaklaştıran, birlikte yaşama isteğini artıran bir gün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Milletimiz, tarih boyunca ortak bir kültürü, ortak bir medeniyeti paylaşmış, sevinçte, kederde kader birliği yapmış, yaşadığı her türlü güçlüğü ve zorluğu birlik ve beraberlik içerisinde atlatarak, birbirine sarsılmaz bağlarla kenetlenmiştir.

Türkiye'nin yanı sıra Balkanlar'dan Orta Asya'ya, Kafkaslar'dan Ortadoğu'ya kadar birçok ülkede kutlanan Nevruz Bayramı, farklı kültürlerden insanları benzer duygular içinde buluşturmaktadır. Nevruz, tıpkı baharın farklı renklerinin tabiatta yarattığı zenginlik gibi, farklılıklar ve çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de en güzel şekilde gözler önüne sermektedir.

Farklılıklarımız ve çeşitliliklerimiz bizleri ayrıştıran değil, aksine bütünleştiren unsurlardır. Farklılıklarımızı ve kültürel çeşitliliğimizi milletimizin birlik ve bütünlüğünü perçinleyen, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışma hissiyatını kuvvetlendiren zenginliğimiz olarak görüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, baharın gelişini, doğanın uyanışını müjdeleyen, bolluk ve bereketin simgesi olan Nevruz Bayramının ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde, ortak bir ruhla ve coşkuyla karşılanmasını temenni ediyor, Nevruz Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Hale BAĞCE ÖZBAŞ

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.