İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale BAĞCE ÖZBAŞ'ın Gündemle İlgili Veli Öğretmen ve Öğrencilerimize Yönelik Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale BAĞCE ÖZBAŞ, tüm dünyayı saran ve ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 (Korona Virüsü) Salgını ile ilgili veli, öğretmen ve öğrencilerimize yönelik bir mesaj yayımladı.
Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale BAĞCE ÖZBAŞ'ın Gündemle İlgili Veli Öğretmen ve Öğrencilerimize Yönelik Mesajı

Dünyamızı küresel boyutta etkileyen Covid-19 (korona virüs) salgını dolayısıyla milletçe göstermiş olduğumuz topyekün mücadele Mart ayı başından beri sürmektedir. Bizler, bu zorlu günlerde salgının yayılmasını önlemek için yapılan eşgüdümlü çalışmaları takip ediyor ve alınan kararlara uyuyoruz. 

Biliyoruz ki eğitim, ara vermeye gelmeyecek kadar mühim bir süreçtir. Millî Eğitim Bakanlığımızın, alt yapısını büyük bir titizlikle hazırladığı "uzaktan eğitim" sistemiyle, eğitim evlerimizde devam ediyor. Evde kalınan süre içinde devam eden eğitim-öğretim faaliyetlerini ciddiyet ve hassasiyetle birlikte yürüteceğimiz bu süreçte; öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize düşen sorumlulukları hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizlerden beklenen, öğretmenlerinizle iletişimde olup derslere aktif olarak katılmanız ve bol tekrar yaparak öğrenmelerinizin kalıcılığını sağlamanızdır. Merkezi Sınavlara hazırlananlarınız için uygulamaya konulan ve uzaktan eğitim sürecinde öğretmen ve öğrenci arasındaki mesafeyi ortadan kaldırarak etkileşimli ders işlenmesine imkan sağlayan "canlı sınıf" uygulamasına dahil olmanızı bekliyoruz. Bu geçici bir durum, bu süreçte bol kitap okuyacak, ailenizle kaliteli vakit geçirecek ve zamanı en iyi şekilde yönetecek olan yine sizlersiniz.

Hepinizi tek tek özledik. Sizlerin de okullarınızı, sınıflarınızı, akıllı tahtalarınızı, öğretmenlerinizi, hatta kantinde sıra beklemelerinizi dahi özlediğinizin farkındayız. 

Sayın velilerimiz,

Sizlerin sürece katkısı hayati önem taşımaktadır. Çocuklarınızla hoşça ve kaliteli vakit geçirirken onların disipline olmasına da yardımcı olmalısınız. EBA sistemiyle ilgili gerekli bilgileri okul idareleri ve sınıf öğretmenlerinden alıp öğrencilerinizin derslere devamlılığını sağlayıp takibini yapmanızı bekliyoruz.

Değerli meslektaşlarım,

Sizlerin her hususta öğrencilerinizi aydınlatacağınızdan ve en önemlisi, yürütülen bu süreçte ortak yüklerin hafifletilmesinde belirlenen program çerçevesinde öğrencilerimize gerekli yönlendirmeyi yapacağınızdan eminiz.

Sancaktepe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve öğretmenlerimizi bu dayanışma ruhuyla güçlü olmaya, sabretmeye, sağlık çalışanlarımıza dua etmeye ve bir süre daha evlerimizde kalmaya davet ediyoruz.

Sağlık Bakanlığının "Hayat Eve Sığar" sloganını eğitim camiası olarak bir kez daha yineliyoruz. Evlerimizden bir dünya kurup o dünyada eğitime, kitap okumaya, resim çizmeye, düşünmeye ve irdelemeye bol bol yer açmayı unutmayalım.

Hayat, elbette eve sığar.

Hayata sarılın,

#evdekalın. 

 

Hale BAĞCE ÖZBAŞ

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü


 

https://www.facebook.com/sancaktepeilcemem    /     https://www.instagram.com/sancaktepeilcemem   /     https://twitter.com/memsancaktepe

 

 

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.