İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumbarada Kitap Biriktiriyorum

Öğrencilerimizin tutumlu olma ve kitap okuma alışkanlığını, eğlenceli bir etkinlik aracılığıyla benimsemesi için Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hale BAĞCE ÖZBAŞ,  Belediye Başkanımız Sn. Şeyma DÖĞÜCÜ ile birlikte ilerleyen günlerde düzenlenecek kitap fuarlarında kullanmak üzere okullarımızda kumbara dağıttı.
Kumbarada Kitap Biriktiriyorum

Niçin Okumalıyız?

Kullan ya da Kaybet

Vücudumuzun en önemli organlarından biri olan beynin gelişimini ve sağlıklı kalabilmesini sağlayacak en önemli unsurlardan bir tanesi beynin aktif olarak kullanılmasını sağlayacak etkinliklere hayatımızda daha sık yer vermektir. Yapılan araştırmalara bakıldığında kitap okumanın beynin gelişimine ve düşünce sistemine olumlu katkıları olduğu kanıtlanmıştır.

Kitap okumanın beynin gelişmesine paralel olarak birçok diğer olumlu etkisi bulunmaktadır.

Hayal dünyamızı genişletip, bizlere yeni ufuklar açarken, kelime dağarcığımız her geçen gün artar; bu katkısyla da kendimizi daha iyi ifade ederken, diğer insanları da daha net anlamamızı sağlar. Bu sayede iletişim kurmaktaki başarımıza ciddi katkıları olacaktır.

Ayrıca stresi azalttığı da gözlemlenmektedir. Okuduğumuz bir metne odaklanmak, o esnada bizleri olumsuz duygu ve düşüncelerden uzaklaştırmaktadır.

Hem bilgi sahibi olurken hem de yazma becerilerimiz artar.

Ve ayrıca kitap okumak,maddi olarak bizleri zorlamayan bir eğlence kaynağıdır.

Hep Birlikte

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığına katkı sağlamak ve onları bu yönde motive etmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Kumbara dağıtmayı tercih ettik ki aynı zamanda öğrencilerimiz biriktirmeyi, sorumluluk sahibi olmayı, organize etmeyi ve tutumlu olmayı da öğrensinler istedik.

Siz değerli velilerimizin de bu süreçte katkılarını bekliyoruz.

11-09-2019

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.