İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale BAĞCE ÖZBAŞ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hale BAĞCE ÖZBAŞ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Gelin çocuklar! Gülün çocuklar! Gözlerinizdeki ışıkla geleceğe umutla bakın çocuklar!

Ülkemizin refahı ve başarısı için kendinizde arayacağınız güç, Yüce Türk milletinin onurlu mazisinde gizlidir. Sizler eğitimde, sanayide, sağlıkta, tarımda ve diğer sektörlerde geliştirdiğiniz yazılımları en iyi şekilde kullanacak ve teknolojideki millî bağımsızlığımızın savunucuları olarak geçmişte yazdığımız tarihi geleceğimize onurla taşıyacaksınız.

 

Egemenliğin yegâne sahibi olan şanlı milletimizin ''Büyük Meclisinin'' açılışının ve Ulusal Bayram'ın çocuklara armağan edilişinin 100.yılında gelin bu kez bayraklarımızı evimizin pencerelerine asalım ve bağımsızlık ruhumuzu dalgalandıran Millî Marş'ımızı yek vücut olarak balkonlarımızdan okuyalım.

 

Bugün, sesinizin tonunda açıyor en güzel çiçekler. Koşturmalarınızdan ödünç aldığı rüzgârla dalgalanıyor bayraklar. Bugün, şen gülüşünüzün renginde bakıyor gökyüzü. Sizler de ömrünüzün çocuk günlerine iyi bakın, sımsıkı tutunun ona. Tıpkı şairin, "Gökyüzü gibi bir şey bu çocukluk, hiçbir yere gitmiyor." demesi gibi ayırmayın yanınızdan.

Geleceğimizin asil gücü, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza bu kutlu günü adayan Gazi Mustafa Kemal'i bir kez daha saygıyla anıyor ve bu bayram havasının tüm ülkemize neşe, huzur ve sağlık getirmesini temenni ediyorum.

 

Hale BAĞCE ÖZBAŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.