İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin AYDOĞDU nun 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’a çıkarak İstiklal mücadelemizi ateşlediği gündür. Samsun’dan yakılan bağımsızlık ateşi dalga dalga yayılarak ve milletimizin cesaretiyle birleşerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu müjdelemiştir. 19 Mayıs milletimizin yeniden diriliş destanının hatırasıdır. 19 Mayıs 1919 ile başlayan İstiklal mücadelemizin başarıya ulaşmasında şüphesiz en büyük paylardan biri de milletimizin birlik ve beraberlik taviz vermeyerek yürüttüğü büyük mücadeledir. Milletimiz özgürlüğünü en kıymetli değerler arasında görmektedir. Tarihin her döneminde zorluklar karşısında birbiriyle bağlarını kuvvetlendirerek ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak istiklalini kazanmayı başarmıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin AYDOĞDU nun 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından Türk gençliğine armağan edilen bu önemli günü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak başta gençliğimiz olmak üzere hepimizin görevidir. Gençliğimiz ecdadımızdan aldığı ilhamla ülkemizi yarınlara en güzel şekilde taşıyacak ve milletçe bizi gururlandıracak çalışmaların adımlarını atacak kudrete ve vizyona sahiptir. Mukaddes mirasımızın gerçek sahipleri olan gençlerimizin özgüveni ve azmi ülkemizin teminatıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini rahmetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.

Hüseyin AYDOĞDU

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.