İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Büyük Başarı

TAŞFED(Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu) tarafından düzenlenen 13. Uluslararası İstanbul Gastronomi Fuarı´nda,Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Yiyecek ve İçecek Hizmetleri 11/D sınıfı öğrencilerinden Cansel SARIBEL,Büşra ÇAKIR,Ela Nur ÇOBAN ve Kübra SANDIK isimli öğrenciler,öncelikle kendi azimleriyle ve okul müdürü Sevgi Yılmaz GÜNEŞ,alan öğretmenleri Aykut YILMAZ,Ayşenur SOYSEVER,,Pınar Algıhan´ın da destekleriyle bronz madalya kazanmışlar ve İlçe Kaymakamı Sayın Feyzullah ÖZCAN´ı makamında ziyaret etmişlerdir.Grup kaymakamlıktan ayrıldıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü de ziyaret etmişlerdir.
Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Büyük Başarı

WASC(Association Of Chefs Societies)(Dünya Aşçılar Birliği)´ın da en üst kadrosu ile katıldığı fuara dünyaca ünlü çok sayıda yerli ve yabancı şefler iştirak etti.

Dünyanın heryerinden ve ülkemizden aşçıların katıldığı fuarda genç aşçı adaylarının duayen ve efsane aşçılarla buluşma şansı yakalaması fuarın en büyük kazanımlarından biri olmuştur.

Fuara toplam 28 ülkeden 300 den fazla şef aşçı ve ülkemizden de 2500 den fazla aşçının katılımı ile Türk Mutfağının Dünya Mutfağı ile entegrasyonu sağlanırken,dünya lezzetler İstanbula ve öğrencişerimizin ayağına taşınmıştır.

Fuar alanında Türk yeme-içme sektörünün temsilcileri bulunduğu gibi etknliğin en ilgi çekici yanı 73 kategoride aşçılık yarışmalarının düzenlenmesi olmuştur.

Bu yarışmlarda Türk ve yabancı şefler ve şef adayları kıyasıya mücadele etti ve tüm becerilerini sergilediler.İçlerinde 2 Michelin yıldızına sahip 25 yabancı jüri üyesi etkinliklerde konferans verdi.

Turizm açısından ülkemizie olan katkısı tartışılmaz olan Türkiye ve dünya gastronomi kültürüne yeni şefler kazandıracağı kesindir.

Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öğrencilerimize,öğretmenlerimize ,velilerimize ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesinin yapımında büyük katkısı olan Belediye Başkanı ;Sayın İsmail ERDEM´e teşekkür ederiz...

Fehmi Yılmaz MTAL BaşarıFehmi Yılmaz MTAL BaşarıFehmi Yılmaz MTAL BaşarıFehmi Yılmaz MTAL BaşarıFehmi Yılmaz MTAL BaşarıFehmi Yılmaz MTAL Başarı

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.