İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beni Anlatan Kitap

Beni Anlatan Kitap

BENİ ANLATAN KİTAP


PROJENİN TANITIMI

Beni Anlatan Kitap projesi genel anlamda okullarımızın öğretmenler odalarında birer kütüphane sahibi olmasını amaçlamanın yanında, tüm öğretmenlerimizin okula olan bağlılığını da arttırmasına yönelik olarak kendi seçtikleri kitaplara kütüphanede yer vermelerini sağlayan bir projedir.

PROJENİN BAŞLATILMA GEREKÇELERİ

Okullardaki öğretmen odaları öğretmenlerin ders aralarında dinlendikleri bir oda olmasının yanında bilgi ve kültür paylaşımı yaptıkları, mesleki edinim ve hayata dair birikim alış verişinde bulundukları sosyal bir alandır.  Öğretmenlerimizin eğitim öğretim faaliyetleri dışında boş zamanlarında kitap okuyarak kendilerini geliştirdikleri de eğitim camiası içinde bilinen bir gerçektir. Fakat bu gerçeklik; kitap okumanın bireysel bir etkinlik olması, göz önünde yapılmaması nedeniyle toplum tarafından gözlemlenememekte  ve  bu nedenledir ki göz ardı edilmekte veya yeterince fark edilememektedir.  Öğretmenlerin kitap okuyan ve kendilerini bireysel ve mesleki kapsamda sürekli geliştiren bireyler oldukları gerçeğinin gerek öğrenciler gerekse öğretmenler odasını ziyaret eden veliler gözünde farkındalığının arttırılmasına katkı sağlaması bakımından bu proje planlanmıştır.

PROJENİN AMAÇLARI

Beni Anlatan Kitap projesi Sancaktepe ilçesine bağlı okulların öğretmenler odalarında birer kütüphane sahibi olmasını amaçlar. Kurulacak kütüphanede öğretmenlerin kendi seçtikleri kitaplara yer verilmesinin sağlanması tüm öğretmenlerimizin çalıştıkları kuruma olan bağlılığını da arttırmasına yönelik bir amaçtır. Öğretmenler odasını ziyaret eden velilerin ve öğrencilerin, öğretmenlerin kitap okuyan bireyler olduğuna tanık olmaları öğretmenlerin saygınlığının artmasına artı bir katkı sağlayacaktır. Öğretmenlerin önerdikleri faydalı kitapların okuldaki diğer öğretmenler tarafından da okunacak olması öğretmenler arasındaki kültürel ve bilgi bir paylaşımını pekiştirecektir.

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.