İSTANBUL SANCAKTEPE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Aziz Bayraktar Okuyor"

Sancaktepe Aziz Bayraktar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenlerimiz İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamında okuma seferberliği başlattı. Okul genelinde başlatılan okuma seferberliği 53 Okuma Grubunun kurulmasıyla harekete geçti.


Sancaktepe Aziz Bayraktar Anadolu İmam Hatip Lisesi Kültür ve Edebiyat Kulübü tarafından düzenlenen 53 okuma grubu ile tüm öğrencilerin aktif katıldığı okuma gurupları "Aziz Bayraktar Okuyor"  " Okumak Özgürlüğe Kanat Çırpmaktır" sloganları ile okuyacakları kitapları belirlediler. 

Faaliyet kapsamında bahar ayları sonuna kadar öğrenciler 4 kitap okuma kararı aldılar. Kitapların üçer haftalık periyotlarla, her okuma gurubunun sorumlu öğretmeni ile bir araya gelerek müzakere edilmesini kararlaştıran öğrenciler, kitap seçimin de kendileri yaptılar. 

Okul Müdür Yardımcısı Recep KOCAMAN öğrencilerin okuyacağı ilk kitabın Malcolm X ve  Mehmet AKİF ERSOY'a dair olduğunu son iki kitabın ise Türk Edebiyatının önemli değerlerinden olan Peyami SAFA'nın Fatih  Harbiye eseri ile Cengiz AYTMATOV'un Toprak Ana eserinden oluştuğunu ifade etti.

Öğrencilerin seçtiği kitapları değerlendiren okul Müdürü Sami SARI; Öğrencilerimiz Mart - Nisan - Mayıs aylarını okuma baharı olarak değerlendirdiklerini İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün İstanbul'u Okuyorum Projesi doğrultusunda yapılan çalışmanın öğrencilerin kültürel ve sanatsal gelişimlerine etkisinin büyük olacağını dile getirdi. Öğrencilerin kitap seçimlerine dikkat edildiğinde  çağa iz bırakan önderlerin ve yazarların seçilmiş olmasının da ayrıca sevindirici olduğunu dile getirdi.

 

12-03-2020

Meclis Mahallesi Atatürk Caddesi No 111 Kat 3 34785 Sancaktepe / İSTANBUL Sancaktepe Kaymakamlık Binası - 0216 622 73 15 / 0216 622 73 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.